پیگیری سفارشات فروش عمده پرداخت نقدی خانه


کاربر میهمان / ورود به پروفایل من  
 

فروشگاه آنلاین بانی مارک

 
 
شرایط تعویض یا بازگرداندن کالا  بانی مارک
 

 

شرایط تعویض یا پس گرفتن کالا

 

رضایت مندی مشتریان الویت‏اول بانی مارک است و می‏کوشیم تا سفارشات شما در شرایط صحیح و مورد انتظار به دستتان برسد، با وجود این ممکن است پس از خرید، با مشکلاتی روبرو شوید که در چارچوب خدمات پس از فروش بانی مارک در نظر گرفته می شود.

خدمات پس از فروش بانی مارک به شرح زیر هستند:

 

آسیب‏های فیزیکی ناشی از حمل کالا

 

- با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات و تحویل به هر یک از شرکت‏‏های حمل و نقل معتبر، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل بانی مارک تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‏کند.

 

- آسیب‏‏های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش بانی مارک اطلاع داده شود.

 

- کالای آسیب دیده و همه متعلقات آن به همان شکلی که تحویل گرفته اید به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش بانی مارک ارسال شود.

 

- در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، شما می‏توانید از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نمایید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به بانی مارک عودت شود.

 

- بانی مارک در راستای اطمینان خاطر شما همواره می کوشد تا بهترین شیوه بسته بندی و ارسال سفارشات را برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکل انجام دهد.

 

 

اشکال فنی در کالای خریداری شده

 

- برای خدمت رسانی بهتر به شما، 7 روز کاری پس از تحویل فرصت تست فنی کالاهای فروخته شده را خواهید داشت.

 

جهت استفاده از این سرویس به نکته‏‏های زیر دقت بفرمایید:

 

- اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا، از طریق شماره تماس بانی مارک و یا ارسال ایمیل در قسمت تماس با ما به خدمات پس از فروش بانی مارک اطلاع داده شود.

 

- کارشناسان خدمات پس از فروش بانی مارک ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی می‏کنند. در صورتی که نقص فنی توسط بانی مارک تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نمایید. در صورت درخواست مشتری، امکان استرداد کالا نیز وجود دارد.

 

- برای ارسال کالای دارای ایراد فنی به بانی مارک، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

 

- این سرویس اشکال‏‏های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏شود.

 

- از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش بانی مارک، مشخص شود در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

 

کالای خریداری شده با اطلاعات سایت مغایرت داشته باشد

 

در شرایطی که در مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت مشخصات فنی کالای دریافت شده با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در پروفایل مشتری ثبت شده است، به نکته‏های زیر دقت بفرمایید:

 

- در چنین مواردی امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت ظاهری و فیزیکی که بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش بانی مارک اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

 

- در مورد مغایرت فنی، امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که مغایرت حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا به بانی مارک اعلام شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس بانی مارک و یا  از طریق ارسال ایمیل به خدمات پس از فروش بانی مارک اطلاع داده شود.

 

- در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

 

- برای ارسال کالای دارای مغایرت به بانی مارک، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن فرستاده شود و در غیر این صورت تا تکمیل کردن موارد فوق اقدامی از سوی بانی مارک صورت نمی‏‏گیرد.

 

- از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش بانی مارک، کالا را دریافت و درخواست مشتری را تایید کند، در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

-هزینه‏‏های ارسال کالا در صورت تایید ایراد فنی و یا وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت به عهده بانی مارک است.

 

 

انصراف از خرید

 

- در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع‏تر انصراف خود را به واحد پیگیری سفارشات بانی مارک اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد.

 

- در صورتی که پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

 

- در صورتی که پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، در صورتی امکان برگرداندن و انتخاب و جایگزین کردن کالای دیگری به جای آن وجود دارد که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد و از آن استفاده نشده باشد. همچنین هزینه ارسال، بر عهده مشتری خواهد بود.

 

- برای ارسال به بانی مارک دقت بفرمایید که کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود. در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط بانی مارک دریافت نشود، امکان استرداد آن وجود ندارد.

 

- از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش کالا را دریافت و تایید کند که کالا استفاده نشده، همه ملزوماتش همراه آن هستند و آسیبی ندیده است، در صورتی که نیاز به استرداد وجه به مشتری باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

- در چنین مواردی هزینه‏ استرداد کالا به عهده مشتری است و لازم است که چگونگی و زمان ارسال کالا با واحد خدمات پس از فروش بانی مارک هماهنگ شود.

 

جهت هماهنگی باید از طریق شماره تماس بانی مارک و یا ارسال ایمیل از طریق قسمت تماس با ما به واحد خدمات پس از فروش بانی مارک اطلاع داده شود.

 

 

 

لوازم خانگی بانی مارک
   
لوازم ورزشی بانی مارک
 
   
 
 
کارشناسان ما همواره آماده مشاوره راهنمایی جهت انتخاب بهتر شما می باشند.

درباره بانی مارک
تماس با بانی مارک
استخدام در بانی مارک
چرا بانی مارک را توصیه می کنیم
مشتریان بانی مارک
واریز آنلاین
پیگیری سفارشات
شرایط تعویض یا پس گرفتن کالا
 

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي باشند و فعاليت هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

  
لوازم خانگی بانی مارک     |      لوازم ورزشی بانی مارک